napis_polecamy

elbrus


Link do strony internetowej gvidanto.eu - przewodnictwo górskie, pilotaż wycieczek, prelekcje i pokazy slajdów podróżniczych – Bogusław Bargieł

Aktualności

piątek, 18 sierpnia 2017 19:24

Retro 2017

Napisał: daniku
retro2017

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie zaprasza wszystkich Przewodników, Członków Wspierających oraz Sympatyków na Turniej Starej Piosenki Turystycznej „RETRO”, który odbędzie się na Studenckiej Bazie Namiotowej w Wisłoczku w dniach 1-3 WRZEŚNIA 2017r.

Koszt imprezy to 35 zł (w tym piwo, mięso z ogniska, plakietka pamiątkowa).

Prosimy o potwierdzenie przybycia w celu orientacyjnego zabezpieczenia zaplecza gastronomicznego oraz przekazywanie informacji znajomym.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewogrania!


Kontakt i zgłoszenia:
Tomasz Prucnal, tel. 694-564-515

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

czwartek, 22 czerwca 2017 20:18

Bazy SKPB Rzeszów - wkrótce otwieramy!

Napisał: daniku

Z przyjemnością pragniemy zaprosić w okresie wakacyjnem na nasze obiekty - na bazę namiotową w Wisłoczku oraz do chatki w Zyndranowej. Terminy otwarcia przedstawiają się jak poniżej:

↠ Baza w Wisłoczku będzie czynna od 1 lipca do 3 września

↠ Chata w Zyndranowej będzie czynna od 24 czerwca do 30 września

wisloczek2017

zyndranowa2017

poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:03

Zyndranowa - otwieramy w długi weekend

Napisał: daniku
zyndr_06_2017

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego sezonu można skorzystać z uroków zyndranowskiego przybytku. Schronisko będzie otwarte w czasie długiego weekendu czerwcowego: 14-18.06.2017 r.

poniedziałek, 22 maja 2017 18:41

Bazowanie - wakacje 2017

Napisał: daniku
bazowanie_wakacje_2017

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie poszukuje bazowych do prowadzenia w okresie wakacyjnym Studenckiej Bazy Namiotowej w Wisłoczku oraz Chatki Studenckiej w Zyndranowej

Nie, nie musisz być naszym przewodnikiem. Nie musisz też być na kursie. Ważne żebyś był/była osobą odpowiedzialną z pewną dozą silnej woli i asertywności, zafascynowaną górami, czującą klimat studenckiej bazy i schroniska.


KIEDY I GDZIE:

1. Schronisko w Zydranowej (koło Barwinka):
➙ 1 – 8 lipca
➙ 8 – 15 lipca
➙ 22 – 29 lipca
➙ 29 lipca – 5 sierpnia
➙ 5 – 12 sierpnia
➙ 12 – 19 sierpnia
➙ 19 – 26 sierpnia
➙ 26 sierpnia – 2 września
➙ 2 – 9 września
➙ 9 – 16 września
➙ 16 – 23 września
➙ 23 – 30 września

Uwaga! Wszystkie terminy są już zajęte.

2. Baza namiotowa w Wisłoczku (koło Rymanowa Zdroju):

➙ 16 – 22 lipca
➙ 6 – 12 sierpnia
➙ 12 – 19 sierpnia
➙ 19 – 26 sierpnia

Uwaga! Wszystkie terminy są już zajęte.

To gdzie, kiedy i jak długo chcesz bazować zależy tylko od Ciebie! Ze względów organizacyjnych zaproponowaliśmy terminy w blokach tygodniowych, ale jeżeli masz ochotę, możesz bazować również dwa tygodnie.

OBOWIĄZKI
Obowiązki bazowego to przede wszystkim opieka nad bazą i przebywanie na jej terenie, dbanie o ogólny ład i porządek (jednakże każdy turysta sprząta po sobie), drobne zakupy (np. świeczki, środki czystości) oraz obsługa ruchu turystycznego - przyjmowanie turystów, przygotowanie wrzątku, wskazanie miejsca noclegowego itp.

KORZYŚCI
- nieskrępowany spokój w górskim zaciszu (mącony co najwyżej przez przybyszów z plecakiem ;)
- herbata i strawa z ogniska/pieca
- niemal na pewno gwarantowane brzdęki gitary bądź odgłosy innych turystycznych instrumentów oraz towarzyszących im popisów wokalnych
- nowe znajomości, górskie (i nie tylko) opowieści, bajdy, legendy…

…należy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu prosimy:

Żadne zgłoszenie nie pozostanie bez echa! Mile widziane są osoby, które kiedykolwiek prowadziły jakąś bazę, chatkę studencką (ew. podobny obiekt turystyczny) lub po prostu kiedyś z nich korzystały, jakkolwiek nie jest to warunek konieczny

Dla osób korzystających z uroków pieszych, górskich wędrówek i znających klimaty schroniskowe bazowanie będzie niczym urlop spędzony w miłym gronie. Zapraszamy!

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? Pisz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Album zdjęć z Zyndranowej:
http://skpb.prz.edu.pl/zyndranowa

Album zdjęć z Wisłoczka:
http://skpb.prz.edu.pl/wisloczek

środa, 19 kwietnia 2017 21:54

Kierunek zachód

Napisał: daniku

UWAGA!

W związku z aktualnie występującymi warunkami zimowymi w Beskidach Zachodnich, które są wybitnie niezachęcające do biwakowania, zmuszeni jesteśmy odwołać wyjazd w Żywiecki.
Spragnieni ciepła i słońca majówkę spędzimy na południowych krańcach Karpat - w Górach Slańsko-Tokajskich. Wyjazd w sobotę 29 kwietnia, powrót w środę 3 maja. Jak ktoś ma ochotę się przyłączyć to prosimy o kontakt: Agnieszka, tel. 692611476


W tym roku czas długiego, majowego weekendu wykorzystamy na poszerzanie horyzontów, o dotąd przez nas mało odkryte góry Beskidów Zachodnich. Taką decyzję podjęliśmy ze względu na trwającą właśnie II część kursu przewodnickiego, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, przewiduje naukę całych polskich Beskidów…

Tak więc 28 kwietnia pakujemy się w plecaki i ruszamy pod Babią Górę, by świtem 29 kwietnia rozpocząć atak szczytowy, nie czekając na idealne okno pogodowe. Chociaż mamy nadzieję, że śnieg stopnieje! ;) W kolejnych dniach planujemy zobaczyć chociaż część Beskidu Żywieckiego przemieszczając się w kierunku końca (lub początku) naszych Karpat.

Jeżeli ktoś również ma ochotę sprawdzić co fajnego jest na tym zachodzie, to serdecznie zapraszamy.

Wszelkich informacji odnośnie wyjazdu udzieli Agnieszka: 692611476

środa, 19 kwietnia 2017 18:57

Weekend majowy w Zyndranowej

Napisał: daniku

Z przyjemnością informujemy, że chata w Zyndranowej będzie otwarta od piątku 28 kwietnia (wieczorem) do niedzieli 7 maja.

Z racji sporego zainteresowania noclegami, osoby planujące pobyt w chacie w tym okresie (zwłaszcza do 3.05) proszone są o zgłoszenia mailowe na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

środa, 05 kwietnia 2017 21:01

Bazowanie na majówkę

Napisał: daniku
bazowanie_05_2017

Poszukujemy bazowych do naszej chatki w Zyndranowej.

Nie wiesz jeszcze co fajnego można robić w czasie długiego weekendu majowego? A może chciałbyś/chciałabyś przez ten tydzień przejąć stery w chacie w Zyndranowej?

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie poszukuje osoby/osób chętnych do bazowania w terminie: 28 kwietnia - 7 maja 2017r.

Nie, nie musisz być naszym przewodnikiem. Nie musisz też być na kursie. Ważne żebyś był/była osobą odpowiedzialną z pewną dozą silnej woli i asertywności, zafascynowaną górami, czującą klimat studenckiego schroniska.

Chcesz bazować, ale nie masz wolnego całego tygodnia? Zadzwoń, podzielimy termin i na pewno się dogadamy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Dzwoń:
Agnieszka - 692611476
Daniel - 604469705

Osoby zdecydowane prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PS. Szukamy też bazowych na długi weekend czerwcowy: od 14 do 18 (Boże Ciało)
poniedziałek, 13 marca 2017 21:23

Powitanie Wiosny 2017

Napisał: daniku
powitanie_wiosny_17

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie zaprasza na coroczny wiosenny rajd!

Tym razem obszarem naszych wędrówek będzie pogranicze polsko-słowackie w okolicach Muszyny.
W sobotę zasadnicza trasa poprowadzi szlakami słowackich Gór Čergov. Głównym celem będzie zdobycie Mincola (1157 m n.p.m.), czyli najwyższego szczytu tego pasma, z którego roztacza się piękna, dookolna panorama.
W niedzielę odwiedzimy zapomniane uzdrowisko w Żegiestowie, a następnie skierujemy się w Pasmo Jaworzyny Krynickiej. Tutaj przewidujemy kilka wariantów tras, różniących się stopniem trudności.

Termin: 31 marca - 2 kwietnia 2017r.

Wyjazd: piątek o godzinie 17:00 spod budynku P na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej
Powrót: niedziela w godzinach wieczornych

Noclegi: szkoła w Muszynie
Obszar wędrówek: Beskid Sądecki, Góry Čergov na Słowacji

Na wyjazd należy wziąć ze sobą:
- śpiwór i karimatę
- latarkę
- odzież adekwatną do panujących warunków atmosferycznych

Koszt: jedyne 80 zł

W cenę wliczone są noclegi, transport autokarem, ubezpieczenie, plakietka pamiątkowa oraz oczywiście wspólna Marzanna :) Wyżywienie we własnym zakresie.

Zapisy: Agnieszka Gancarz, tel. 692 611 476 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Potwierdzeniem zapisu na wyjazd jest dokonanie do 27 marca wpłaty zaliczki w wysokości 40 zł na konto SKPB Rzeszów: 42 91761035 2004 0030 2120 0001

Serdecznie zapraszamy do wspólnej górskiej wędrówki i zabawy. Liczba miejsc ograniczona!

czwartek, 09 marca 2017 19:43

Prace wiosenne w Zyndranowej

Napisał: daniku
roboty_03_17

Informujemy, że w dniach 24-26 marca 2017r. odbędą się doroczne prace wokół chatki w Zyndranowej. Tym razem oprócz przygotowania - cięcia, rąbania i składania drewna opałowego na kolejny rok funkcjonowania schroniska, musimy zrobić generalne porządki i inwentaryzację materiału złożonego w pomieszczeniu gospodarczym - Miejscu pracy. Jest dużo do zrobienia więc zapraszamy gorąco do pomocy!

Jeśli ktoś posiada - mile widziane siekiery i piły.

środa, 01 marca 2017 19:04

Przekaż 1% dla SKPB Rzeszów!

Napisał: daniku
1proc_2017_www

Szanowni Przewodnicy, Sympatycy i wszyscy, którym bliska jest działalność SKPB Rzeszów!

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie jest organizacją pożytku publicznego, dzięki czemu możesz wspomóc naszą działalność przekazując nam swój 1% podatku.

Wszystkie zebrane w ten sposób fundusze przekazujemy na cele statutowe, w szczególności na utrzymanie i remonty naszych dwóch baz noclegowych: Studenckiej Bazy Namiotowej w Wisłoczku i Studenckiego Schroniska Chatki w Zyndranowej.

Numer KRS: 000 000 6825

W 2016 roku wszystkie pieniądze przekazane nam w ramach 1% zainwestowaliśmy w remont dachu w Zyndranowej.


Wejść: dzisiaj: 203, wszystkich od 18.10.11: 1 074 615
Projekt i wykonanie strony: Web-Dipper