napis_polecamy

elbrus


Link do strony internetowej gvidanto.eu - przewodnictwo górskie, pilotaż wycieczek, prelekcje i pokazy slajdów podróżniczych – Bogusław Bargieł

Aktualności

środa, 19 kwietnia 2017 18:57

Weekend majowy w Zyndranowej

Napisał: daniku

Z przyjemnością informujemy, że chata w Zyndranowej będzie otwarta od piątku 28 kwietnia (wieczorem) do niedzieli 7 maja.

Z racji sporego zainteresowania noclegami, osoby planujące pobyt w chacie w tym okresie (zwłaszcza do 3.05) proszone są o zgłoszenia mailowe na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

środa, 05 kwietnia 2017 21:01

Bazowanie na majówkę

Napisał: daniku
bazowanie_05_2017

Poszukujemy bazowych do naszej chatki w Zyndranowej.

Nie wiesz jeszcze co fajnego można robić w czasie długiego weekendu majowego? A może chciałbyś/chciałabyś przez ten tydzień przejąć stery w chacie w Zyndranowej?

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie poszukuje osoby/osób chętnych do bazowania w terminie: 28 kwietnia - 7 maja 2017r.

Nie, nie musisz być naszym przewodnikiem. Nie musisz też być na kursie. Ważne żebyś był/była osobą odpowiedzialną z pewną dozą silnej woli i asertywności, zafascynowaną górami, czującą klimat studenckiego schroniska.

Chcesz bazować, ale nie masz wolnego całego tygodnia? Zadzwoń, podzielimy termin i na pewno się dogadamy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Dzwoń:
Agnieszka - 692611476
Daniel - 604469705

Osoby zdecydowane prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PS. Szukamy też bazowych na długi weekend czerwcowy: od 14 do 18 (Boże Ciało)
poniedziałek, 13 marca 2017 21:23

Powitanie Wiosny 2017

Napisał: daniku
powitanie_wiosny_17

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie zaprasza na coroczny wiosenny rajd!

Tym razem obszarem naszych wędrówek będzie pogranicze polsko-słowackie w okolicach Muszyny.
W sobotę zasadnicza trasa poprowadzi szlakami słowackich Gór Čergov. Głównym celem będzie zdobycie Mincola (1157 m n.p.m.), czyli najwyższego szczytu tego pasma, z którego roztacza się piękna, dookolna panorama.
W niedzielę odwiedzimy zapomniane uzdrowisko w Żegiestowie, a następnie skierujemy się w Pasmo Jaworzyny Krynickiej. Tutaj przewidujemy kilka wariantów tras, różniących się stopniem trudności.

Termin: 31 marca - 2 kwietnia 2017r.

Wyjazd: piątek o godzinie 17:00 spod budynku P na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej
Powrót: niedziela w godzinach wieczornych

Noclegi: szkoła w Muszynie
Obszar wędrówek: Beskid Sądecki, Góry Čergov na Słowacji

Na wyjazd należy wziąć ze sobą:
- śpiwór i karimatę
- latarkę
- odzież adekwatną do panujących warunków atmosferycznych

Koszt: jedyne 80 zł

W cenę wliczone są noclegi, transport autokarem, ubezpieczenie, plakietka pamiątkowa oraz oczywiście wspólna Marzanna :) Wyżywienie we własnym zakresie.

Zapisy: Agnieszka Gancarz, tel. 692 611 476 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Potwierdzeniem zapisu na wyjazd jest dokonanie do 27 marca wpłaty zaliczki w wysokości 40 zł na konto SKPB Rzeszów: 42 91761035 2004 0030 2120 0001

Serdecznie zapraszamy do wspólnej górskiej wędrówki i zabawy. Liczba miejsc ograniczona!

czwartek, 09 marca 2017 19:43

Prace wiosenne w Zyndranowej

Napisał: daniku
roboty_03_17

Informujemy, że w dniach 24-26 marca 2017r. odbędą się doroczne prace wokół chatki w Zyndranowej. Tym razem oprócz przygotowania - cięcia, rąbania i składania drewna opałowego na kolejny rok funkcjonowania schroniska, musimy zrobić generalne porządki i inwentaryzację materiału złożonego w pomieszczeniu gospodarczym - Miejscu pracy. Jest dużo do zrobienia więc zapraszamy gorąco do pomocy!

Jeśli ktoś posiada - mile widziane siekiery i piły.

środa, 01 marca 2017 19:04

Przekaż 1% dla SKPB Rzeszów!

Napisał: daniku
1proc_2017_www

Szanowni Przewodnicy, Sympatycy i wszyscy, którym bliska jest działalność SKPB Rzeszów!

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie jest organizacją pożytku publicznego, dzięki czemu możesz wspomóc naszą działalność przekazując nam swój 1% podatku.

Wszystkie zebrane w ten sposób fundusze przekazujemy na cele statutowe, w szczególności na utrzymanie i remonty naszych dwóch baz noclegowych: Studenckiej Bazy Namiotowej w Wisłoczku i Studenckiego Schroniska Chatki w Zyndranowej.

Numer KRS: 000 000 6825

W 2016 roku wszystkie pieniądze przekazane nam w ramach 1% zainwestowaliśmy w remont dachu w Zyndranowej.

środa, 08 lutego 2017 22:15

Puchar Panny 2017

Napisał: daniku

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie zaprasza na tegoroczny wyjazd narciarski - i nie tylko! W tym roku jako cel naszego wyjazdu obieramy Tylicz.

Wyjazd z Rzeszowa w piątek (17.II) godzina 17:00 spod budynku P Politechniki Rzeszowskiej, a powrót w niedzielę (19.II) w godzinach wieczornych.

Do dyspozycji narciarzy będzie autobus podwożący na kompleksy narciarskie:
- Tylicz MasterSki
- Jaworzyna Krynicka
- Słotwiny Arena - Krynica

Dla piechurów dostępnych będzie 15 par rakiet śnieżnych wraz z kijkami do wypożyczenia.

Koszt: 120 zł, osoby dojeżdżające we własnym zakresie : 50 zł (ceny nie zawierają karnetów na wyciągach).

Zapewniamy: nocleg, przejazd autobusem na stok (również dla osób przyjeżdżających we własnym zakresie), obsługę przewodnicką oraz dobrą zabawę. ;-)

Więcej informacji dostęnych jest tutaj >> (formularz zgłoszeniowy) oraz u kierownika wyjazdu - Daniela Czisnoka: daniel<małpa>czisnok.pl

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 12 stycznia 2017 22:23

Kalendarz kołowy na 2017 rok

Napisał: daniku

Z okazji 45-lecia naszego Koła, które odbyło się w grudniu 2015r., przygotowaliśmy kołowy kalendarz na ubiegły - 2016 rok.

W tym roku proponujemy kalendarz jednostronicowy o wymiarze powiększonego A3 z wyrywanym kalendarium. Umieściliśmy na nim wybrane ujęcia z minionego roku, w trzech grupach tematycznych: kurs przewodnicki, chata w Zyndranowej i baza w Wisłoczku. Poglądowe zdjęcia do obejrzenia tutaj >>

CENA KALENDARZA: 10 ZŁ

Zamówienia prosimy składać mailowo:
- adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- temat: Kalendarz 2017
- należy podać ilość zamawianych sztuk oraz preferowany sposób odbioru - osobiście w Rzeszowie lub listem poleconym za dodatkową dopłatą 10 zł/egz. (przy większej ilości koszty przesyłki ustalimy indywidualnie)

Płatność przelewem na konto (wpłata jest warunkiem realizacji zamówienia):
42 91761035 2004 0030 2120 0001

Zamówienia zbieramy do 22 stycznia br.

środa, 04 stycznia 2017 21:26

Zamówienie blach SKPB Rzeszów

Napisał: daniku

blacha_www

Niniejszym informujemy Szanownych Przewodników SKPB Rzeszów, że istnieje możliwość zamówienia duplikatu blachy przewodnickiej (jeśli ktoś np. zgubił oryginał). Koszt blachy to 50 zł. Osoby zainteresowane proszone są o wystosowanie maila na adres kołowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W temacie maila prosimy wpisać: ZAMÓWIENIE BLACHY, w treści należy wskazać numer blachy, tel. kontaktowy oraz sposób odbioru - w siedzibie koła w Rzeszowie, ul. Podkarpacka 1a lub listem poleconym - wtedy należy podać adres. Zamówienia przyjmujemy do 22 stycznia 2017r.

Dodatkowych informacji udziela Szczepan Niemiec, tel. 724483525.

środa, 21 grudnia 2016 12:59

Sylwester 2016/2017 w Zyndranowej

Napisał: daniku
Sylwester2016

Przewodnicy, Kursanci i najbliżsi Sympatycy!

Zapraszamy was do wspólnego powitania Nowego Roku w naszej kołowej chacie.
Co prawda imprezy żadnej tematycznej nie organizujemy, ale obiecujemy, że w chacie napalimy i na zewnątrz parking odśnieżymy (o ile się śnieg utrzyma :)
Jeżeli tylko ktoś ma ochotę to mile widziane będą interesujące rekwizyty odzieżowe :)

Opłata za noc sylwestrową:
Przewodnicy wraz z współmałżonkami po 15 zł
Kursanci 15 zł
Najbliżsi sympatycy 25 zł
Noc z piątku na sobotę standardowo po 10 zł

Informujemy, że w czasie tego weekendu chata jest zamknięta dla osób z zewnątrz.

W celach organizacyjnych prosimy każdego, kto planuje przyjechać o informację (Agnieszka: 692611476)

wtorek, 25 października 2016 23:33

Bieszczadzki Trójstyk

Napisał: daniku

trojstyk_bieszczadzki

Międzynarodowa bieszczadzka przygoda z solidną dawką chodzenia!

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju rajd pieszy w trójstyku polsko-słowacko-ukraińskim, w najwyższą część bieszczadzkiego Pasma Granicznego oraz słowackie Bukovské vrchy. Poza takimi znanymi pagórami jak Rabia Skała, Czerteż, Kremenaros czy Rawki, odwiedzimy i obejrzymy interesujące miejsca u południowych sąsiadów:
Nova Sedlica - malownicza, najbardziej na wschód wysunięta miejscowość Słowacji, zagubiona pomiędzy pasmami słowackich Bieszczadów (Bukovskie Vrchy) oraz Pasmem Granicznym
Stužica - narodowy pomnik przyrody Słowacji położony w obrębie Parku Narodowego Połoniny, obszar pierwotnego lasu bukowego, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rozpościera się w głębokiej, odosobnionej i dzikiej dolinie Stužickiej rieki, która bierze swój początek pod Czerteżem i wpada do rzeki Uż na terytorium Ukrainy w obszarze Użańskiego Parku Narodowego.

Plan wyjazdu:

Czwartek 10 listopada – dojazd we własnym zakresie do Wetliny, nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Wetlinie

Piątek 11 listopada – przejście na trasie Wetlina – Rabia Skała – Czerteż – Nova Sedlica (20 km, ok. 750 m przewyższenia), nocleg w pensjonacie w Novej Sedlicy

Sobota 12 listopada – przejście na trasie Nova Sedlica – Kremenaros – Wielka Rawka – Dział – Wetlina (21 km, ok. 1080 m przewyższenia), w ten dzień istnieje możliwość skrócenia przejścia poprzez zamówienie busa na Przełęcz Wyżniańską, nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Wetlinie

Niedziela 13 listopada – przejazd busem na Przełęcz Wyżnią, przejście przez Połoninę Wetlińską z zejściem do Starego Sioła (12 km, ok. 410 m przewyższenia), powrót we własnym zakresie

Dojazd – najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na wspólne przejazdy prywatnymi samochodami, które będzie można zostawić pod Schroniskiem w Wetlinie.

Koszty wyjazdu – nocleg w SSM w Wetlinie: 22 zł/os/noc, nocleg w pensjonacie w Novej Sedlicy 12 €/os, koszt przejazdu busem na Przełęcz Wyżnią kilka złotych.

Liczba miejsc oraz termin zgłoszeń ograniczony!!

Zapisy poprzez maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji: Agnieszka Gancarz, tel. 692 611 476


Wejść: dzisiaj: 752, wszystkich od 18.10.11: 796 543
Projekt i wykonanie strony: Web-Dipper