napis_polecamy

elbrus


Link do strony internetowej gvidanto.eu - przewodnictwo górskie, pilotaż wycieczek, prelekcje i pokazy slajdów podróżniczych – Bogusław Bargieł

Aktualności

sobota, 15 października 2016 09:41

Remont dachu w Zyndranowej - podsumowanie

Napisał: daniku
Miło nam poinformować, że zakończyliśmy remont dachu schroniska w Zyndranowej. Mamy dach nad głową - dach, który nie przecieka. W Zyndranowej czujemy się teraz bezpiecznie i żadne deszcze nie są nam straszne. A to wszystko dzięki Wam - ludziom dobrej woli, którzy w tym roku:

• Wpłacili darowiznę na remont dachu
• Przekazali 1% podatku dla SKPB Rzeszów
• Zapłacili za nocleg na naszych bazach i/lub wrzucili datek do skarbonek

Szczególne podziękowania kierujemy do PGE Obrót S.A. To dzięki ich regularnej pomocy możemy w spokoju utrzymywać nasze bazy oraz sukcesywnie je remontować.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, choćby niewielką kwotą, do remontu dachu. I zapraszamy do odwiedzin, do nocowania, do spędzania czasu. W końcu robimy to po to, żeby bazy służyły turystyce najdłużej i najlepiej jak się da.

nowy_dach

Więcej zdjęć na dostępnych jest na naszym profilu FB.

wtorek, 11 października 2016 20:43

Harce jesienne 2016

Napisał: daniku

harce2016_www

Zapraszamy na tegoroczne Harce Jesienne, tradycyjnie w Beskidzie Niskim!

Termin: 21-23 października 2016r. (wyjazd w piątek 21.10 ok. godz. 18stej z Miasteczka Politechniki)

Noclegi: Magura Małastowska i Bartne (schroniska)

Koszt wyjazdu: 90 zł (obejmuje przejazd autokarem, noclegi, ubezpieczenie oraz plakietkę)

Wyposażenie: adekwatny do pogody ubiór, karimata, śpiwór, latarka...

Zgłoszenia: mailowo na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacji wszelkich udziela Przemek Kowalski, tel. 726 034 291

baner_dach

SKPB Rzeszów opiekuje się Chatą w Zyndranowej od 1980 roku. To już ponad 35 lat! W ciągu tych 35 lat przez Chatę przewinęło się mnóstwo ludzi, odbyło setki spotkań, wieczorów przy akompaniamencie gitary ze śpiewem na ustach. Tyle wspomnień, tyle osób…
Jednocześnie przez te 35 lat Chata była rozbudowywana, remontowana i ulepszana. Dzięki społecznej pracy i zaangażowaniu wielu osób związanych z SKPB Rzeszów Schronisko może się dziś cieszyć takim wizerunkiem oraz oferować ciepły i suchy kąt przybyszom.

Teraz przed nami jeszcze jedno wyzwanie, bardzo ważne wyzwanie, któremu nie sprostamy sami. Przed nami remont DACHU. Obecnie jego pokrycie stanowi położona ponad 20 lat temu papa, której kres wytrzymałości właśnie dobiega końca. Sytuacji nie poprawiają chwiejne ostatnio zimy – naprzemienne zamarzanie i rozmarzanie oraz naturalna praca dachu doprowadziły do pojawienia się wielu pęknięć, przez które przecieka woda. Staramy się te dziury łatać na bieżąco, ale często już nie ma czego łatać…

Dlatego musimy działać jak najszybciej i przykryć Chatę czymś trwałym, co zapewni jej bezpieczeństwo na długie lata. Wybór padł na blachę – jej koszty są najniższe, a waga najmniejsza (nie chcemy wymieniać więźby). Powierzchnia całego dachu w Zyndranowej wynosi 250 m2, więc koszt tego remontu przekracza nasze możliwości finansowe.

Dlatego prosimy Was o pomoc!

Apel kierujemy nie tylko do bywalców Zyndranowej, Członków i Sympatyków naszego Koła, lecz także do wszystkich osób związanych z górami, tymi mniejszymi i tymi większymi, do miłośników Beskidu Niskiego, do amatorów nocowania na bazach namiotowych, w chatach studenckich i wszelkiej maści schroniskach, do wielbicieli pieszych wędrówek…
Sprawmy, aby Chata w Zyndranowej mogła być bezpieczną przystanią w górskich wędrówkach przez co najmniej kolejne 35 lat!
Planowany remont będzie obejmował wzmocnienie istniejącej więźby dachowej, przygotowanie dachu (łaty), położenie nowej blachy oraz inne drobne prace towarzyszące. Remont chcielibyśmy wykonać po zakończeniu tegorocznego sezonu (przełom września i października) dlatego fundusze na ten cel chcemy zebrać do końca września. Część środków udało się nam już zgromadzić dzięki wewnętrznej zbiórce kołowej (wpłaty Przewodników - członków Stowarzyszenia oraz sympatyków) i z 1 % dla OPP, ale wciąż jeszcze brakuje ok. 5000 zł aby móc rozpocząć prace.

Wszystkie osoby, które chciałyby nas wspomóc prosimy o wpłaty na konto bankowe o numerze:

15 9176 1035 2004 0030 2120 0002

Każda kwota się liczy!

plakat_dach

poniedziałek, 27 czerwca 2016 20:14

Wisłoczek i Zyndranowa - sezon 2016 rozpoczęty!

Napisał: daniku

Z przyjemnością pragniemy zaprosić w okresie wakacyjnem na nasze obiekty - do bazy namiotowej w Wisłoczku oraz chatki w Zyndranowej. Terminy otwarcia przedstawiają się jak poniżej:

↠ Chata w Zyndranowej będzie czynna od 25 czerwca do 25 września

↠ Baza w Wisłoczku będzie czynna od 25 czerwca do 28 sierpnia

wisloczek2016

zyndranowa2016


czwartek, 16 czerwca 2016 21:13

Rozbijanie Wisłoczka

Napisał: daniku
wisloczek_rozbijanie_2016

Wakacje tuż tuż!
Równo z zakończeniem roku szkolnego ruszają nasze bazy w Wisłoczku i w Zyndranowej!
Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliskie są Studenckie Bazy do pomocy przy rozbijaniu naszego Wisłoczka :)
Główną część pracy planujemy wykonać w sobotę 25 czerwca. W ten dzień przywieziemy wszystkie bazowe graty, które potem zagospodarujemy zgodnie z przeznaczeniem (m.in. trzeba postawić dwa NS-y).
Roboty jest sporo i każda para rąk się przyda do pomocy!
A po pracy, jak to zwykle bywa, spędzimy miły wieczór w turystycznym klimacie...

piątek, 20 maja 2016 19:41

Zyndranowa w długi weekend

Napisał: daniku
otwarte_zyndr_05_2016
środa, 11 maja 2016 17:43

Prace porządkowe w Wisłoczku

Napisał: daniku
wisloczek_roboty_2016

Podczas najbliższego weekendu (13 - 15 maja) zaplanowane są pierwsze tegoroczne prace na naszej Studenckiej Bazie Namiotowej w Wisłoczku. Główne roboty jak zwykle odbędą się w sobotę. Przede wszystkim mamy w planie przeniesienie toalety w nowe miejsce, koszenie trawy oraz ogólne posprzątanie terenu bazy. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy!

czwartek, 21 kwietnia 2016 16:03

Zyndranowa w majowy weekend

Napisał: daniku

Z przyjemnością informujemy, że podczas majowego weekendu w dniach 29 kwietnia (piątek wieczorem) do 3 maja (wtorek) otwieramy naszą chatę w Zyndranowej i serdecznie zapraszamy!

Uwaga: na nocleg 1/2 maja (niedziela/poniedziałek) miejsca wewnątrz schroniska mamy już zajęte - na tę noc przyjmujemy tylko namioty

czwartek, 21 kwietnia 2016 15:57

Biwakówka 2016

Napisał: daniku
biwakowka2016

Jak co roku zapraszamy na wspólną wędrówkę przez Bieszczady z SKPB Rzeszów. Każdy może wziąć w niej udział!

Przebieg trasy przedstawia się następujaco:

- 29/30.04 przełęcz pod Suliłą
- 30.04/1.05 polany nad Kołonicami
- 1/2.05 Hyrlata
- 2/3.05 Fereczata
- 3/4.05 przeł. Hyrcza
- 4/5.05 Tworylne
- 5/6.05 Dwernik Kamień
- 6/7.05 Dydiowa
- 7/8.05 Grandysowa Czuba

Cóż to oznacza? Że każdy może do nas dołączyć w wybranym dniu :) Chcecie się dowiedzieć więcej? Napiszcie na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do zobaczenia w Bieszczadach!

środa, 20 kwietnia 2016 09:10

Przekaż 1% dla SKPB Rzeszów!

Napisał: daniku
1proc_2016_www

Wejść: dzisiaj: 752, wszystkich od 18.10.11: 796 543
Projekt i wykonanie strony: Web-Dipper