napis_polecamy

elbrus


Link do strony internetowej gvidanto.eu - przewodnictwo górskie, pilotaż wycieczek, prelekcje i pokazy slajdów podróżniczych – Bogusław Bargieł





Aktualności

poniedziałek, 21 października 2013 11:51

Kurs Przewodnicki 2013

Napisał: Główek

Uwaga !!! Informacja dla chętnych na udział w kursie przewodnickim 2013/2015. Spotykamy się pod salą P-12, o godz. 19:00 w budynku P, Politechniki, dnia 29.10.2013. Jeżeli spotkanie nie będzie w P-12, obok nadmienionej sali będzie wisiała stosowna adnotacja, tudzież wskazówka.

poniedziałek, 21 października 2013 10:48

JESIENNE HARCE

Napisał: Główek
harce
wtorek, 10 września 2013 10:43

Kurs Przewodnicki 2013

Napisał: Główek

Uwaga! Już w październiku rusza kolejny kurs na przewodnika beskidzkiego. Wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się do dnia 20 października 2013, najlepiej mailowo na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pawelglowka@gmail.com lub telefonicznie 502 315 009 (Paweł Główka). Przypomnę tylko zainteresowanym, że szkolenie odbywa się na obszar CAŁYCH Beskidów i przylegających pogórzy i trwa około półtora roku. W trakcie szkolenia organizowane będą zajęcia teoretyczne dwa razy w tygodniu (budynek P Politechniki) oraz wyjazdy praktyczne raz lub dwa razy w miesiącu. Koszt kursu to 300 zł plus opłaty związane z wyjazdami. Szczegółowe pytania proszę kierować do mnie na wskazane powyżej maile i numer telefonu. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

poniedziałek, 20 maja 2013 07:51

Roboty w Wisłoczku 24-26 maja

Napisane przez Iwetta Turek

W dniach 24-26 maja (w praktyce głównie sobota 25 maja) odbędą się roboty remontowo-porządkowe w Wisłoczku. W tym roku w planie jest:

1) koszenie trawy

2) wymiana połamanych żerdzi i słupków w ogrodzeniu

3) porządkowanie i rekultywacja pogorzeliska po saunie (*)

Ponadto jeśli wystarczy czasu lub będzie wiele osób:

4) oczyszczenie wodospadu z naniesionych pni drzew kilkumetrowej długości, które zaparły się o ściany oraz gałęzi i śmieci, które na tych pniach się zatrzymały.

5) remont schodów prowadzących do wodospadu

Wszystkich chętnych zapraszam, w sprawie jakiś dokładniejszych ustaleń proszę się kontaktować ze mną tel. 693-350-786. Zapraszamy wszystkich chętnych, przewodników oraz sympatyków. W tej chwili z organizatorów jedzie Rafał Gernand oraz ja, do dyspozycji są 2 kosy spalinowe, 2 piły łańcuchowe, taczki, łopaty itp ponadto Rafał zapewnia quada z kosiarką i przyczepą, ewentualnie elektronarzędzia oraz agregat prądotwórczy. Dlatego potrzebne są przede wszystkim ręce do pracy jeśli, ktoś może przyjechać z narzędziami, to w zasadzie wchodzi w grę tylko kosa spalinowa, gdyż szczególnie przy złej pogodzie jest ważne szybko skosić kiedy nie pada.

(*) - jeśli problemu nie rozwiąże osoba, która rozwiązać go powinna.

wtorek, 14 maja 2013 19:58

Beskid Żywiecki w Boże Ciało

Napisał: daniku

Kierownikiem wyjazdu jest Staszek Kuś (zgłoszenia i dodatkowe informacje - tel. 667 044 556).

Ramowy plan: Wyjazd środę, 29 maja, po południu - do Zawoi i tam nocleg. W czwartek wyjście w góry z Zawoi na Babią Górę i być może Policę (zależnie od woli i nastrojów uczestników). W piątek przejazd do Korbielowa i wyjście w góry na Pilsko Rysiankę i Romankę.
W sobotę przejazd do Rycerki Górnej i wyjście w góry na Wielką Raczę, Przegibek i być może Rycerzową Wielką (zależnie od woli i nastrojów uczestników). W niedzielę objazd po terenie – na pewno zwiedzanie Żywca oraz jakieś muzea i zabytki po drodze (szczegółowy plan w przygotowaniu). Pod wieczór wyjazd powrotny.

Wyjaśnienia:
Wszystkie wycieczki górskie planowane na lekko jako „pętelki” z powrotem do samochodów, gdyż w ten sposób więcej zdołamy przejść i zobaczyć. Możliwe będzie również skracanie lub wydłużanie tras według woli uczestników – w granicach przyzwoitości oczywiście.
Wyjazd organizowany w ramach samo-szkolenia na Część Zachodnią Beskidów i dlatego planowane jest zobaczenie największych „standardów” Beskidu Żywieckiego. Zachęcam zwłaszcza osoby zainteresowane samo-szkoleniem, chociaż oczywiście wyjazd otwarty dla każdego.
Szczegółowy plan ustalony zostanie wkrótce i podany zainteresowanym osobom.

Koszty:
1) Paliwo ( z Rzeszowa do Żywca jest 250 km jeśli dodamy pojazdy i podjazdy to w dwie strony wyjdzie ponad 600 km, może więcej. Przy założeniu, że w aucie będzie 4 – 5 osób, koszt wyjdzie i tak znacznie mniejszy niż koszty komunikacji publicznej czy busa).
2) Jedzenie we własnym zakresie.
3) 4 noclegi na polu namiotowym.

Proszę o, w miarę możliwości, szybkie zgłaszanie uczestnictwa wraz z informacją kto ewentualnie posiada samochód do dyspozycji, gdyż konieczne jest logistyczne rozplanowanie wyjazdu.

Zapisy - Stanisław Kuś, telefon: 667 044 556


sobota, 11 maja 2013 14:13

Gorgany w Boże ciało

Napisane przez Iwetta Turek

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na wyjzad w Ukraińskie Karpaty, a dokładniej w Gorgany.

W skrócie: wyjazd z Rzeszowa do Przemyśla 16.20. Busem do Medyki. Piesze przejście graniczne. Marszruta (bus) do Lwowa o 20 (może uda się zdążyć na wcześniejszy). Pociąg z Lwowa do Iwanofrankowska 0.11. Dalej marszrutą do Osmolody. Przejście szlakiem przez Sywule do Bystricy. Powrót w nocy z soboty na niedziele. 

29 w środę wyjazd powrót w niedziele 2 czerwca.

Noclegi oczywiście pod namiotami. Prosze o zgłaszanie ilości miejsc w namiocie oraz kiedy poszukuje ktoś miejsca.

Zapisy u mnie (Iwetta)  forum/mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) /tel 788-284-250

UWAGA! ze względu na specyfikę wyjazdu mogą zajść zmiany.

poniedziałek, 15 kwietnia 2013 15:04

Zyndranowa w weekend majowy - zapraszamy!

Napisał: daniku

Informujemy, iż podczas tzw. majowego weekendu nasza chatka w Zyndranowej będzie czynna. Zapraszamy serdecznie w nasze skromne, beskidzkie progi. W przypadku większych grup prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.

----------

Uwaga! Nocleg 3/4 maja mamy już kompletnie przepełniony więc niestety w tym terminie nie możemy przyjąć nikogo więcej...

środa, 27 marca 2013 08:48

Biwakówka 2013

Napisane przez Iwetta Turek

W tym roku Biwakówka będzie szła z Komańczy do Ustrzyk Dolnych. Daty i miejsca noclegów:

(26/27 IV) Kołonice (polana koło cerkwiska),

(27/28 IV sobota/niedziela) Solinka (polana koło torów),

(28/29 IV) Jasło (polana między Jasłem, a Szczawnikiem),

(29/30 IV poniedzialek/wtorek) przeł Hyrcza (polana na przełęczy),

(30/1 IV/V) Krywe (cerkwisko),

(1/2 V środa/czwartek) Dwernik Kamień (idąc od Nasicznego, polana przed szczytem na zachód od szlaku),

(2/3 V) Rosochate (polana k. potoku Rosochate),

(3/4 V piątek/sobota) Wola Sokołowa (polana koło cerkwiska),

(4/5 V) Maksymiszki (

Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

W razie problemów ze znalezieniem miejsca proszę dzwonić do mnie: 788284250 (Iwetta)

UWAGA! Z różnych przyczyn miejsca noclegów mogą ulec zmianie, dlatego przed dotarciem do noclegu prosze o skontaktowanie się ze mną. Będę się starać informować o zmianach przez forum jednak nie zawsze będzie taka możliwość.

Zapraszamy na kolejny już koncert z cyklu "W górach jest wszystko, co kocham...". Tym razem odbędzie się on w sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ulicy Okrzei 7. Piosenki zespołu Celtic Tree, Domu o Zielonych Progach oraz Grzegorza Śmiałowskiego będziemy mogli usłyszeć 22 marca b.r. (piątek) - start godz. 19. Więcej szczegółów tutaj oraz na stronce wgorach.art.pl.
wtorek, 05 marca 2013 15:44

Powitanie Wiosny 2013

Napisał: daniku

Szanowni Kursanci, Przewodnicy oraz Sympatycy!

powitanie2013


Nastał czas na doroczne przywitanie wiosny, tym razem w terminie 5 - 7 kwietnia 2013 roku. Będziemy wędrować zahaczając aż dwa pasma górskie jakimi są Pieniny oraz Beskid Sądecki. Noclegi planowo odbędą się w schronisku PTTK Orlica oraz w schronisku PTTK na Przehybie. Obowiązkowo zabieramy śpiwory (ewentualna dopłata za pościel we własnym zakresie).

Wyjazd w piątek (5.04) o godzinie 18 spod budynku P na terenie miasetczka Politechniki Rzeszowskiej, powrót w niedzielę, w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu wynosi 120 zł.

Zapraszamy do wspólnego wędrowania po tych jakże malowniczych terenach!

Zgłoszenia do 20 marca: Paweł Pabian, tel. kom.: 601 826 883, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (Późniejszy termin zapisu nie jest wykluczony, ale może skutkować  noclegiem w schroniskach na tzw. glebie).


Wejść: dzisiaj: 316, wszystkich od 18.10.11: 724 972
Projekt i wykonanie strony: Web-Dipper