napis_polecamy

elbrus


Link do strony internetowej gvidanto.eu - przewodnictwo górskie, pilotaż wycieczek, prelekcje i pokazy slajdów podróżniczych – Bogusław Bargieł

Aktualności

wtorek, 10 września 2013 10:43

Kurs Przewodnicki 2013

Napisał: Główek

Uwaga! Już w październiku rusza kolejny kurs na przewodnika beskidzkiego. Wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się do dnia 20 października 2013, najlepiej mailowo na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pawelglowka@gmail.com lub telefonicznie 502 315 009 (Paweł Główka). Przypomnę tylko zainteresowanym, że szkolenie odbywa się na obszar CAŁYCH Beskidów i przylegających pogórzy i trwa około półtora roku. W trakcie szkolenia organizowane będą zajęcia teoretyczne dwa razy w tygodniu (budynek P Politechniki) oraz wyjazdy praktyczne raz lub dwa razy w miesiącu. Koszt kursu to 300 zł plus opłaty związane z wyjazdami. Szczegółowe pytania proszę kierować do mnie na wskazane powyżej maile i numer telefonu. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

poniedziałek, 20 maja 2013 07:51

Roboty w Wisłoczku 24-26 maja

Napisane przez Iwetta Turek

W dniach 24-26 maja (w praktyce głównie sobota 25 maja) odbędą się roboty remontowo-porządkowe w Wisłoczku. W tym roku w planie jest:

1) koszenie trawy

2) wymiana połamanych żerdzi i słupków w ogrodzeniu

3) porządkowanie i rekultywacja pogorzeliska po saunie (*)

Ponadto jeśli wystarczy czasu lub będzie wiele osób:

4) oczyszczenie wodospadu z naniesionych pni drzew kilkumetrowej długości, które zaparły się o ściany oraz gałęzi i śmieci, które na tych pniach się zatrzymały.

5) remont schodów prowadzących do wodospadu

Wszystkich chętnych zapraszam, w sprawie jakiś dokładniejszych ustaleń proszę się kontaktować ze mną tel. 693-350-786. Zapraszamy wszystkich chętnych, przewodników oraz sympatyków. W tej chwili z organizatorów jedzie Rafał Gernand oraz ja, do dyspozycji są 2 kosy spalinowe, 2 piły łańcuchowe, taczki, łopaty itp ponadto Rafał zapewnia quada z kosiarką i przyczepą, ewentualnie elektronarzędzia oraz agregat prądotwórczy. Dlatego potrzebne są przede wszystkim ręce do pracy jeśli, ktoś może przyjechać z narzędziami, to w zasadzie wchodzi w grę tylko kosa spalinowa, gdyż szczególnie przy złej pogodzie jest ważne szybko skosić kiedy nie pada.

(*) - jeśli problemu nie rozwiąże osoba, która rozwiązać go powinna.

wtorek, 14 maja 2013 19:58

Beskid Żywiecki w Boże Ciało

Napisał: daniku

Kierownikiem wyjazdu jest Staszek Kuś (zgłoszenia i dodatkowe informacje - tel. 667 044 556).

Ramowy plan: Wyjazd środę, 29 maja, po południu - do Zawoi i tam nocleg. W czwartek wyjście w góry z Zawoi na Babią Górę i być może Policę (zależnie od woli i nastrojów uczestników). W piątek przejazd do Korbielowa i wyjście w góry na Pilsko Rysiankę i Romankę.
W sobotę przejazd do Rycerki Górnej i wyjście w góry na Wielką Raczę, Przegibek i być może Rycerzową Wielką (zależnie od woli i nastrojów uczestników). W niedzielę objazd po terenie – na pewno zwiedzanie Żywca oraz jakieś muzea i zabytki po drodze (szczegółowy plan w przygotowaniu). Pod wieczór wyjazd powrotny.

Wyjaśnienia:
Wszystkie wycieczki górskie planowane na lekko jako „pętelki” z powrotem do samochodów, gdyż w ten sposób więcej zdołamy przejść i zobaczyć. Możliwe będzie również skracanie lub wydłużanie tras według woli uczestników – w granicach przyzwoitości oczywiście.
Wyjazd organizowany w ramach samo-szkolenia na Część Zachodnią Beskidów i dlatego planowane jest zobaczenie największych „standardów” Beskidu Żywieckiego. Zachęcam zwłaszcza osoby zainteresowane samo-szkoleniem, chociaż oczywiście wyjazd otwarty dla każdego.
Szczegółowy plan ustalony zostanie wkrótce i podany zainteresowanym osobom.

Koszty:
1) Paliwo ( z Rzeszowa do Żywca jest 250 km jeśli dodamy pojazdy i podjazdy to w dwie strony wyjdzie ponad 600 km, może więcej. Przy założeniu, że w aucie będzie 4 – 5 osób, koszt wyjdzie i tak znacznie mniejszy niż koszty komunikacji publicznej czy busa).
2) Jedzenie we własnym zakresie.
3) 4 noclegi na polu namiotowym.

Proszę o, w miarę możliwości, szybkie zgłaszanie uczestnictwa wraz z informacją kto ewentualnie posiada samochód do dyspozycji, gdyż konieczne jest logistyczne rozplanowanie wyjazdu.

Zapisy - Stanisław Kuś, telefon: 667 044 556


sobota, 11 maja 2013 14:13

Gorgany w Boże ciało

Napisane przez Iwetta Turek

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na wyjzad w Ukraińskie Karpaty, a dokładniej w Gorgany.

W skrócie: wyjazd z Rzeszowa do Przemyśla 16.20. Busem do Medyki. Piesze przejście graniczne. Marszruta (bus) do Lwowa o 20 (może uda się zdążyć na wcześniejszy). Pociąg z Lwowa do Iwanofrankowska 0.11. Dalej marszrutą do Osmolody. Przejście szlakiem przez Sywule do Bystricy. Powrót w nocy z soboty na niedziele. 

29 w środę wyjazd powrót w niedziele 2 czerwca.

Noclegi oczywiście pod namiotami. Prosze o zgłaszanie ilości miejsc w namiocie oraz kiedy poszukuje ktoś miejsca.

Zapisy u mnie (Iwetta)  forum/mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) /tel 788-284-250

UWAGA! ze względu na specyfikę wyjazdu mogą zajść zmiany.

poniedziałek, 15 kwietnia 2013 15:04

Zyndranowa w weekend majowy - zapraszamy!

Napisał: daniku

Informujemy, iż podczas tzw. majowego weekendu nasza chatka w Zyndranowej będzie czynna. Zapraszamy serdecznie w nasze skromne, beskidzkie progi. W przypadku większych grup prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.

----------

Uwaga! Nocleg 3/4 maja mamy już kompletnie przepełniony więc niestety w tym terminie nie możemy przyjąć nikogo więcej...

środa, 27 marca 2013 08:48

Biwakówka 2013

Napisane przez Iwetta Turek

W tym roku Biwakówka będzie szła z Komańczy do Ustrzyk Dolnych. Daty i miejsca noclegów:

(26/27 IV) Kołonice (polana koło cerkwiska),

(27/28 IV sobota/niedziela) Solinka (polana koło torów),

(28/29 IV) Jasło (polana między Jasłem, a Szczawnikiem),

(29/30 IV poniedzialek/wtorek) przeł Hyrcza (polana na przełęczy),

(30/1 IV/V) Krywe (cerkwisko),

(1/2 V środa/czwartek) Dwernik Kamień (idąc od Nasicznego, polana przed szczytem na zachód od szlaku),

(2/3 V) Rosochate (polana k. potoku Rosochate),

(3/4 V piątek/sobota) Wola Sokołowa (polana koło cerkwiska),

(4/5 V) Maksymiszki (

Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

W razie problemów ze znalezieniem miejsca proszę dzwonić do mnie: 788284250 (Iwetta)

UWAGA! Z różnych przyczyn miejsca noclegów mogą ulec zmianie, dlatego przed dotarciem do noclegu prosze o skontaktowanie się ze mną. Będę się starać informować o zmianach przez forum jednak nie zawsze będzie taka możliwość.

Zapraszamy na kolejny już koncert z cyklu "W górach jest wszystko, co kocham...". Tym razem odbędzie się on w sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ulicy Okrzei 7. Piosenki zespołu Celtic Tree, Domu o Zielonych Progach oraz Grzegorza Śmiałowskiego będziemy mogli usłyszeć 22 marca b.r. (piątek) - start godz. 19. Więcej szczegółów tutaj oraz na stronce wgorach.art.pl.
wtorek, 05 marca 2013 15:44

Powitanie Wiosny 2013

Napisał: daniku

Szanowni Kursanci, Przewodnicy oraz Sympatycy!

powitanie2013


Nastał czas na doroczne przywitanie wiosny, tym razem w terminie 5 - 7 kwietnia 2013 roku. Będziemy wędrować zahaczając aż dwa pasma górskie jakimi są Pieniny oraz Beskid Sądecki. Noclegi planowo odbędą się w schronisku PTTK Orlica oraz w schronisku PTTK na Przehybie. Obowiązkowo zabieramy śpiwory (ewentualna dopłata za pościel we własnym zakresie).

Wyjazd w piątek (5.04) o godzinie 18 spod budynku P na terenie miasetczka Politechniki Rzeszowskiej, powrót w niedzielę, w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu wynosi 120 zł.

Zapraszamy do wspólnego wędrowania po tych jakże malowniczych terenach!

Zgłoszenia do 20 marca: Paweł Pabian, tel. kom.: 601 826 883, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (Późniejszy termin zapisu nie jest wykluczony, ale może skutkować  noclegiem w schroniskach na tzw. glebie).

piątek, 15 lutego 2013 19:27

Puchar Panny 2013

Napisał: daniku
Droga braci przewodnicka, kursanci oraz sympatycy!

Tegoroczny Puchar Panny odbędzie się w dniach 22-24 luty. Wybieramy się w Bieszczady. Obydwa noclegi planowane są w Lutowiskach (PTSM). Do dyspozycji będą łóżka oraz dobrze wyposażona kuchnia.
Wyjazd w piątek o godz. 18:00 spod budynku P politechniki, powrót w niedzielę, w godzinach wieczornych.

W planach przejście piesze w rejonie Bieszczadów Wysokich w sobotę, oraz narciarskie szaleństwo w okolicach Ustrzyk Dolnych w niedzielę.

Koszt wyjazdu to 100zł.

Informacje i zapisy: 724483525 - Szczepan; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zgłoszenia do 20 lutego (środa). Zapraszamy!
środa, 16 stycznia 2013 11:31

Wyjazd do Krosna 26 stycznia

Napisane przez Iwetta Turek

W dniu 26 stycznia planowany jest jedniodniowy wyjazd do Krosna i okolic. W planie jest zwiedzanie Węglówki (cerkiew, dąb "Poganin", kiwony, grób Nelsona), Prządki (przejście) oraz Krosno (kamienice na rynku, Kościół św Trójcy, Kościół oo Franciszkanów, Kościół oo Kapucynów, być może coś więcej). Zobaczymy co się uda zrealizować z planu.

Planowany wyjazd z Rzeszowa spod Europy busem (Marcel) o godzinie 7 rano. Bilet Rzeszów-Krosno kosztuje 11zł.

Zapisy u mnie: 788 284 250Wejść: dzisiaj: 203, wszystkich od 18.10.11: 1 074 615
Projekt i wykonanie strony: Web-Dipper